Sanrokeak 2019: Abuztuak 16 (barikua). San Roke eguna

Abuztuak 16 (barikua)

San Roke eguna

  • 8:00etan: ALBORADA herrian zehar, ARLOTEAK taldeak eratutako abeslari eta instrumentu-jotzaileen abesbatzaren eskutik.
  • 9:00etan: KALEJIRA Lankaietako Lagunak eta Ekin Joleak txistularitaldeeneskutik.
  • 11:00etan: DIANA herriko auzoetan zehar, Laudioko Gaiteroen eskutik.
  • Horren ostean, kalejirak herrigunean.
  • 11:00etan: San Roke zaindariaren omenezko MEZA NAGUSIA Lamuzako Done Petri parrokian.
  • 11:00etan: HASIBERRIENTZAKO ENTZIERROA.
  • 11:00etan: FAMILIA-GUNEA txosna-gunean, Laudioko Txosna Batzordeak antolatua.
  • 11:30ean: Zubiaur kalean, kuadrilla historiko/zaharren TOPAKETA hamaiketakoa egiteko, Suziri-Jai Jaiak Koordinakundeak antolatuta (kuadrilla historiko/zaharrak).
  • 12:30ean: ENTZIERROA ETA BIGANTXAK (16 urtetik gorakoentzat).
  • 12:30ean: ANIMAZIOA Laudioko Gaiteroen eskutik.
  • 12:30ean: Herriko Plazatik abiatuta eta herriguneko hainbat kaletatik. KALEJIRA Bidasoako erraldoiak eta Sorginlarren taldeekin.
  • 12:45ean: San Roke Musika Elkartearen KONTZERTUA Aldai plazan.
  • 13:00ean: ARGAZKI OFIZIALA eta KALEJIRA herriguneko kaleetan, txistulari eta guzti, Suziri-Jai Jaiak Koordinakundeakantolatuta (kuadrilla historiko/zaharrak).
  • 13:00ean: Elizako beirazko etxean, EKITALDI IREKIA sariak emateko eta, jarraian, otamena eliza-atarian, Sant Roke kofradíak antolatua.
  • 13:00ean: Herriko Plazan, ERRALDOIEN DANTZA, Bidasoako erraldoiak eta Sorginlaren taldeen eskutik eta baita UMEENTZAKO TAILERRAK ere.
  • 14:30ean: Azoka plazan, HERRI BAZKARIA, kalejiran parte hartu duten Bidasoako erraldoiak eta Sorginlaren taldeen kideekin.
  • 14:30ean: Kuadrilla historikoen BAZKARIA elizako arkupean, eta bazkalostean 70eko eta 80ko hamarkadetako musika PLACTON TALDEAREN eskutik, Suziri-Jai Jaiak Koordinakundeak antolatuta (kuadrilla historiko/zaharrak).
  • Horren ostean: KALEJIRA txistularien laguntzaz, Suziri-Jai Jaiak Koordinakundeak antolatuta (kuadrilla historiko/zaharrak).
  • 17:00etan: ERRALDOI eta BURUHANDIEN IBILALDIA Erraldoiak eta Galtzagorri Kultur Taldeen eskutik, Ekin Joleak txistularien eta Laudioko Gaiteroen laguntzaz.
  • 17:00etan: Herriko Plazatik abiatuta eta herriguneko hainbat kaletatik. KALEJIRA Bidasoako erraldoiak eta Sorginlarren taldeekin.
  • 18:00etan: Herriko Plazan, ARGAZKIA, Bidasoako erraldoiak eta Sorginlaren taldeen kideekin.
  • 18:00etan: HERRI KIROLAK Aldai plazan, Arrizkuzubi Herri Kirolak taldeak antolatuta.
  • 18:00etan: AURRESKU LEHIAKETA Alberto Acero plazan, Itxarkundia Dantza Taldeak antolatuta.
  • 18:30ean: ANIMAZIOA Laudioko Gaiteroen eskutik.
  • 19:00etan: Lamuza parkeko Pergola espazio eszenikoan, COMPAGNIE LPM konpainiaren „Piti Peta Hofen Show“ antzezlana.
  • 19:00etan: FANDANGO eta ARIN-ARIN LEHIAKETA Alberto Acero plazan, Itxarkundia Dantza Taldeak antolatuta.
  • 20:00etan: KALEJIRA Zo Zongo elektrotxarangarekin (Rockalean) eta BARBAKOA San Roke baselizatik abiatuta, Suziri-Jai Jaiak Koordinakundeak antolatuta (Zoroak-Xirika).
  • 20:30ean: Zubiaur kalean, UMEENTZAKO DISKO-DANTZA Xaiborren eskutik.
  • 21:30ean: AFARI MUSIKALA txosna-gunean, Laudioko Txosna Batzordeak antolatua.
  • 21:30ean: Alberto Acero plazan, TIO TERONEN SEMEAK taldearen emanaldia.
  • 22:00ean: Aldai Plazan, JAI TEMATIKOA, Suziri-Jai Jaiak Koordinakundeak antolatuta (Galtzagorri).
  • 22:00etan: KALEKO URDANGAK, KOP eta TINKO taldeen kontzertua txosna-gunean, Laudioko Txosna Batzordeak antolatua.
  • 23:00ean: Herriko Plazan, FOISIS JAUNAK (ITOIZen tributu taldea) etaLa FUGA taldeen kontzertua.

Utzi erantzuna

Zure helbide elektronikoa ez da argitaratuko. Beharrezko eremuak * markatuta daude

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.