Aretako Jaiak 2016. Egitaraua.

UZTAILAK 22, OSTIRALA

18:00 SOKA Laudiotik Aretara

19:00 Pregoiaren irakurketa eta TXUPINAZOA ‘Aretako Txistularien’ eskutik

19:20 KALEJIRA

20:00 ESKUPILOTA eta PALA mistoko partidak

21:30 DANTZA-POTEOA Untzueta Dantza Taldearekin

23:00 OSTABE, PATX&RUN eta GARILAK26 taldeen kontzertua

 

UZTAILAK 23, LARUNBATA

10:00 MARMITAKO TXAPELKETA

12:00 KALEJIRA Aretako Txistulariekin

12:00 IGEL-TOKA jokoa

13:00 Txistulariei OMENALDIA

14:00 Marmitako txapelketako SARI BANAKETA

18:00 Arabako BOLA-JOKO TXAPELKETA

20:00 HERRI KIROLAK Inaxio Perurenarekin

21:00 ODOLOSTE JANA

21:30 DANTZA ERAKUSTALDIA Baisalarekin

23:00 ATXURRE, IZERDI GORRIA eta DANTZETAN JARRAI taldeen kontzertua

 

UZTAILAK 24, IGANDEA

10:00 Artisau eta baserri produktuen VI. AZOKA

12:30 Asto lasterketaren aurkezpena

13:00 XXXVI. ASTO LASTERKETA

15:00 HERRI BAZKARIA

18:00 Herri JOKOAK

19:00 DANTZA PLAZA

20:00 BINGOA Santa Ana Gizarte Kultur Gunean (GKG)

22:00 ERASOZ ERANTZUN, SEMBRANDO KAOS eta AIARALDEA SOUND SYSTEM taldeen kontzertua

 

UZTAILAK 25, ASTELEHENA. SANTIAGO

11:00 V. PAELLA TXAPELKETA

11:00 II. Auto Klasikoen ERAKUSTALDIA

14:00 Paella Txapelketaren SARI BANAKETA

17:30 TORTILLA TXAPELKETA GKGn

18:00 ZORIAREN GURPILA GKGn

19:00 ZUMBA GKGn

19:45 SARI BANAKETA GKGn

20:00 KARAOKE Animazioa GKGn

21:30 GORROTZ HASIAK, AMANKOMUN eta beste talde baten kontzertua

 

 

UZTAILAK26, ASTEARTEA. SANTA ANA

9:45 VI. Alpitxu MENDI IGOERA

10:00 MUGARRIEI BISITA

10:30 KALEJIRA

12:00 Santa Anaren omenezko MEZA

13:00 DANTZAK Ubixeta Dantza Taldearen eskutik GKGn

14:30 BAZKARIA, omenaldia eta dantzaldia 80 urtetik gorakoentzat Onievan

17:00 TAILERRAK Kirikiñoren eskutik

19:00 BURUHANDIAK

22:00 BERBENA GKGn

 

UZTAILAK 27, ASTEAZKENA

10:00 II. HAUR MENDI MARTXA Kukutza mendira

12:30 Haurrentzako GASTRONOMIA TAILERRA

14:00 Haurren BAZKARIA

17:00 JOKOAK eta haurrentzako diskofesta

18:00 OLIBA HEZURREN JAURTIKETA GKGn

18:30 TXAPEL JAURTIKETA GKGn

19:15 II. BIZKOTXO TXAPELKETA GKGn

20:00 DANTZALDIA eta TXOKOLATADA GKGn

22:30 Jaien amaierako TRAKA

 

 

 

FIESTAS DE ARETA 2016

 

22 DE JULIO, VIERNES

18:00 SOKA desde Laudio hasta Areta

19:00 Lectura del pregón y TXUPINAZO a cargo de ‘Aretako Txistulariak’

19:20 KALEJIRA

20:00 Partidos de PELOTA A MANO y PALA mixta

21:30 DANTZA-POTEO con Untzueta Dantza Taldea

23:00 Conciertos con los grupos OSTABE, PATX&RUN y GARILAK 26

 

23 DE JULIO, SÁBADO

10:00 CONCURSO DE MARMITAKO

12:00 KALEJIRA con Aretako Txistulariak

12:00 JUEGO DE LA RANA

13:00 HOMENAJE a los txistularis

14:00 ENTREGA DE PREMIOS del Concurso de marmitako

18:00 CAMPEONATO DE BOLO Alavés

20:00 HERRI KIROLAK con Inaxio Perurena

21:00 MORCILLADA

21:30 EXHIBICIÓN DE BAILE con Baisala

23:00 Conciertos con los grupos ATXURRE, IZERDI GORRIA y DANTZETAN JARRAI

 

24 DE JULIO, DOMINGO

10:00 VI FERIA de productos agrícolas y artesanos

12:30 Presentación de la Carrera de Burros

13:00 XXXVI CARRERA DE BURROS

15:00 COMIDA popular

18:00 JUEGOS populares

19:00 DANTZA PLAZA

20:00 BINGO en el Centro Socio Cultural Santa Ana (CSC)

22:00 Conciertos con los grupos ERASOZ ERANTZUN, SEMBRANDO KAOS y AIARALDEKO SOUND SYSTEM.

 

25 DE JULIO, LUNES. SANTIAGO

11:00 V CONCURSO DE PAELLAS

11:00 II EXPOSICIÓN de Coches Clásicos

14:00 ENTREGA DE PREMIOS del Concurso de Paellas

17:30 CONCURSO DE TORTILLAS CSC

18:00 RULETA DE LA FORTUNA CSC

19:00 ZUMBA CSC

19:45 ENTREGA DE PREMIOS CSC

20:00 Animación KARAOKE CSC

21:30 Conciertos con los grupos GORROTZ HASIAK, AMANKOMUN y otro grupo.

 

26 DE JULIO, MARTES. SANTA ANA

9:45 VI SUBIDA AL MONTE Alpitxu

10:00 VISITA A LOS MOJONES

10:30 KALEJIRA

12:00 MISA en honor de Santa Ana

13:00 DANZAS con Ubixeta Dantza Taldea en CSC

14:30 COMIDA y homenaje a los mayores de 80 años en Onieva y bailables

17:00 TALLERES con Kirikiño

19:00 CABEZUDOS

22:00 VERBENA en CSC

 

27 DE JULIO, MIÉRCOLES

10:00 II MARCHA INFANTIL al monte Kukutza

12:30 Taller gastronómico infantil

14:00 COMIDA infantil

17:00 JUEGOS y disko festa infantil

18:00 LANZAMIENTO DE HUESO DE ACEITUNA CSC

18:30 LANTZAMIENTO DE TXAPELA CSC

19:15 II CONCURSO DE BIZCOCHOS CSC

20:00 BAILABLES y CHOCOLATADA CSC

22:30 TRACA final de fiestas

Utzi erantzuna

Zure helbide elektronikoa ez da argitaratuko. Beharrezko eremuak * markatuta daude

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.