Sanrokeak 2017!

Sanrokeak 2017!

Abuztuak 14 (astelehena)

  • 19:00etan: Herriko Plazan, jaietako pregoia irakurriko du AIARALDEAk.
  • Ondoren: Los Arlotes taldeak Ruperto Urquijoren hainbat abesti kantatuko dizkigu.
  • Jarraian: Jaiak iragartzeko KALEJIRA, Laudioko Ttuntturro joaldun taldearen eskutik.

Abuztuak 15, Andra Mari eguna (martitzena)

Txupinazo eguna

  • 08:30etik aurrera: Aire zabaleko XXI. PINTURA-LEHIAKETA (Ikusi oinarriak Laudio Udalaren webgunean).
  • 10:00etan: GOSARI HERRIKOIA Alberto Acero plazan, Suziri-Jai Jaiak Koordinakundearen eskutik.
  • Jarraian: KALEJIRA Zo Zongorekin, Suziri-Jai Jaiak Koordinakundeak antolatuta.
  • 11:30ean: KOADRILLA HISTORIKO ZAHARREN GERALDIA eta ZURRAKAPOTE HERRIKOI KALEJIRA, Alberto Acero plazan, Suziri-Jai Jaiak Koordinakundeak antolatuta.
  • 12:00etan: TXUPINLARIAREN AGURRA udaletxetik, Xirika jaitaldeko Santi Ussia Barbararen eskutik, eta LEHENENGO SUZIRIA jaurtitzea, jaien hasiera iragartzeko.
  • Jarraian: KALEJIRA Ekin Joleak, Lankaietako Lagunak, Laudioko Gaiteroak eta San Roke Musika Elkartea taldeen eskutik, jaitalde, kuadrilla, erraldoi eta buruhandien laguntzaz.
  • 12:30ean: Omenaldia Ruperto Urkijori Lamuza plazan eta, jarraian, kaleetan zehar abesteko aukera, Arloteen eskutik.
  • 13:00ean: KOADRILLA HISTORIKOEN POTEOA tabernarik taberna, Fanfarreren laguntzaz, Suziri-Jai Jaiak Koordinakundeak antolatuta.
  • 13:00ean: TXOSNEN IREKIERA, Laudioko Txosna Batzordeak antolatuta.
  • 13:00ean: DISKOFESTA Zumalakarregi etorbidean 17:00ak arte, Arrañope, Ederki eta Iluntze tabernek antolatuta.
  • 14:00etan: ERROMERIA txosnen barrutian, TXIMELETAren eskutik, 18:00ak arte, Laudioko Txosna Batzordeak antolatuta.
  • 15:00etan: 70-80ko MUSIKA-FESTA, elizako arkupean, kuadrilla historiko zaharrek antolatuta.
  • 17:00etan: ESKI-TAULA txapelketa Zumalakarregi etorbidean, Suziri-Jai Jaiak Koordinakundeak antolatuta.
  • 17:00etan: KALEJIRA herriko kaleetan, Sorginlarren mitologia-taldeak antolatuta.
  • 18:00etan: TXORIPANADA Zumalakarregi etorbidean, Suziri-Jai Jaiak Koordinakundeak antolatuta.
  • 18:30ean: Aire zabaleko XXI. PINTURA-LEHIAKETAKO SARI-BANAKETA Herriko Plazan.
  • 19:00etan: ANTZERKIA Herriko Plazan, “Manneken’s Piss” antzezlana, CAMPI QUI PUGUI PRODUCCIONES konpainiaren eskutik (lehen emanaldia).
  • 20:00etan: DISKOFESTA Zumalakarregi etorbidean 17:00ak arte, Arrañope, Ederki eta Iluntze tabernek antolatuta.
  • 21:00etan: KONTZERTUA txosnen esparruan, RADIO REVOLUCION taldearekin, eta jarraian ERROMERIA URRATS taldearen eskutik, Laudioko Txosna Batzordeak antolatuta.
  • 21:30ean: XABI ABURRUZAGAren KONTZERTUA Herriko Plazan.
  • 22:00etan: “SU A FEU” ikuskizuna DEABRU BELTZAK konpainiaren eskutik, Suziri-Jai Jaiak Koordinakundeak antolatuta.
  • 22:45ean: ANTZERKIA Herriko Plazan, “Manneken’s Piss” antzezlana, CAMPI QUI PUGUI PRODUCCIONES konpainiaren eskutik (bigarren emanaldia).

Abuztuak 16, San Rokezar eguna (eguaztena)

  • 08:00etan: ALBORADA, LOS ARLOTES taldeak osatutako ahots eta soinu-tresnen abesbatzak eskainita, karroza eta guzti.
  • 09:00etatik aurrera: KALEJIRA Lankaietako Lagunak eta Ekin Joleak txistulari-taldeen eskutik.
  • 10:00etan: HAURRENTZAKO EKINTZAK Zumalakarregi etorbidean 13:00ak arte, Arrañope, Ederki eta Iluntze tabernek antolatuta.
  • 11:00etan: DIANA herriko auzoetan zehar, Laudioko Gaiteroen eskutik. Horren ostean, kalejirak erdigunean zehar.
  • 11:00etan: Lamuzako San Pedro Parrokian, MEZA NAGUSIA San Roke Zaindariaren omenez.
  • 11:00etan: HASIBERRIENTZAKO ENTZIERROA.
  • 11:00etan: FAMILIAGUNEA txosnagunean, Laudioko Txosna Batzordeak antolatuta.
  • 11:00etan: HAURREN GASTRONOMIA-LEHIAKETA, Aldai plazan, Suziri-Jai Jaiak Koordinakundeak antolatuta.
  • 12:00etan: JOTA-LEHIAKETAKO IZEN-EMATEAREN HASIERA, Zumalakarregi etorbidean, 18:00ak arte, Arrañope, Ederki eta Iluntze tabernek antolatuta.
  • 12:30ean: ENTZIERROA ETA BIGANTXAK (soilik 16 urtez gorakoentzat).
  • 12:30ean: KALEJIRA San Roke Musika Elkartearen eskutik.
  • 13:00ean: ANIMAZIOA Laudioko Gaiteroen eskutik.
  • 13:00ean: POTEOA Laudioko kaleetan, Laudioko Gazte Asanbladak antolatuta.
  • 14:30etan: HERRI BAZKARIA Gaztetxean, Laudioko Gazte Asanbladak antolatuta.
  • 15:00etan: TWISTER ERRALDOIA Lamuza parkean, Suziri-Jai Jaiak Koordinakundeak antolatuta.
  • 15:30ean: 70-80-90 URTEETAKO MUSIKA-FESTA / KARAOKEA elizako arkupean, Suziri-Jai Jaiak Koordinakundeak antolatuta.
  • 17:00etan: ERRALDOI eta BURUHANDIEN KALEJIRA erdigunetik, Erraldoiak taldeak eta Galtzagorri Kultur Taldeak antolatuta, Ekin Joleak eta Laudioko Gaiteroak taldeen laguntzaz.
  • 18:00etan: JOTA-LEHIAKETA Zumalakarregi etorbidean 21:00ak arte, Arrañope, Ederki eta Iluntze tabernek antolatuta.
  • 18:00etan: ANTZERKIA txosnagunean, KANCANEO taldearen eskutik, “Ovolucionando” antzezlana, Laudioko Txosna Batzordeak antolatuta.
  • 18:00etan: HERRI KIROLAK Lamuza plazan, Arriskuzubi Herri Kirolak taldeak antolatuta.
  • 19:00etan: ANIMAZIOA Laudioko Gaiteroen eskutik.
  • 19:00etan: ANTZERKIA Abastos plazan, COMPAÑÍA BAPATEAN konpainiaren eskutik, “Baserriko Porrusalda” antzezlana (euskaraz).
  • 20:00etan: KALEJIRA eta BARBAKOA, San Roke bazelizatik, Suziri-Jai Jaiak Koordinakundeak antolatuta.
  • 21:00etan: AFARI MUSIKATUA KOMETA URDIÑA taldearekin, txosnagunean, Laudioko Txosna Batzordeak antolatuta.
  • 21:30ean: KONTZERTUA Herriko Plazan, “Euskal Kantariak”, GONTZAL MENDIBILen, URKOren eta TXOMIN ARTOLAren eskutik.
  • 22:00etan: “Feria de Abril” FESTA TEMATIKOA IES Laudio BHIko patioan, Suziri-Jai Jaiak Koordinakundeak antolatuta.
  • 22:00etan: KONTZERTUA txosnagunean, Txosna Batzordeak antolatuta: CHILDRAIN, ESKEAN KRISTO eta DJa.
  • 23:00etan: BON SCOTT REVIVAL SHOWren KONTZERTU-OMENALDIA AC/Dcri, Zumalakarregi etorbidean.

Abuztuak 17, San Rokezar eguna (eguena)

Atzoko gazteen eguna

  • 09:00etan: KALEJIRA Lankaietako Lagunak txistulari taldearekin.
  • 11:00etan: DIANA herriko auzoetan zehar, Laudioko Gaiteroen eskutik. Horren ostean, kalejirak erdigunean zehar.
  • 11:00etan: HASIBERRIENTZAKO ENTZIERROA.
  • 11:00etan: FAMILIAGUNEA txosnagunean, Laudioko Txosna Batzordeak antolatuta.
  • 12:00etan: MEZA Lamuzako San Pedro parrokian.
  • 12:00etan: PAELLA-LEHIAKETA, Aldai plazan, Suziri-Jai Jaiak Koordinakundeak antolatuta.
  • 12:00etan: BERTSO-DANTZA txosnagunean, Laudioko Txosna Batzordeak antotaltuta.
  • 12:30ean: ENTZIERROA ETA BIGANTXAK (soilik 16 urtez gorakoentzat).
  • 12:30ean: KONTZERTUA Herriko plazan, San Roke Musika Elkartearen eta Itxarkundia Dantza Taldearen eskutik, programa honekin:
    1. “MAZZANTINI” – Pasodoble Laudioarra – Felix Garcia Esteban – Arr . M.Arbelaiz
    2. “LED ZEPPELIN ON TOUR” – Rocka – Led Zeppelin – arr. Patrick Roszell
    3. “FIREWORK” – Popa – Katy Perr – Arr. – Juanma Sáez
    4. “EARTH WIND AND FIRE” – Diskoa – Arr. Peter Kleine Schaars
    5. “JAMBO AFRICA” – Musika afrikarra – Mario Burki
    6. “K-POP MEDLEY” – Pop korearra  – Arr. Louis Kiara
    7. “LATIN POP SPECIAL” – Pop Latinoa – Arr.Masato Myokin
    8. “HIGTWAY TO HELL” – Heavy Metala- AC/DC
  • 13:00ean:</strong >ANIMAZIOA Laudioko Gaiteroen eskutik.
  • 14:00etan: BAZKARI HERRIKOIA (paella) Aldai plazan, Suziri-Jai Jaiak Koordinakundeak antolatuta.
  • 14:00etan: Gure NAGUSIEN (65 urtez gorako pertsonen) OMENEZKO BAZKARIA Laudio BHIko patioan,  Izen-emateak: abuztuaren 1etik 9ra, udaletxeko beheko solairuan (HAZ).
  • Jarraian: DANTZALDIA bazkarira etorri diren nagusientzat, GALEA TALDEak girotu eta alaituta.
  • 17:00etan: ERRALDOI eta BURUHANDIEN KALEJIRA erdigunetik, Erraldoiak taldeak eta Galtzagorri Kultur Taldeak antolatuta, Lankaietako lagunak eta Laudioko Gaiteroak taldeen laguntzaz.
  • 17:30ean: CLUEDO-POTEOA, Aldai plazan, Suziri-Jai Jaiak Koordinakundeak antolatuta.
  • 18:00etan: HAURRENTZAKO EKINTZAK Zumalakarregi etorbidean 21:00ak arte, Arrañope, Ederki eta Iluntze tabernek antolatuta.
  • 18:00etan: ANTZEZLANA txosnagunean, MATXO MARIS taldearen eskutik, Laudioko Txosna Batzordeak antolatuta.
  • 19:00etan: ANIMAZIOA Laudioko Gaiteroen eskutik.
  • 19:00etan: BOLEIBOL-TXAPELKETA HERRIKOIA Aldai plazan, Kultur Arteko Zubiak eta Basalarrina elkarteek antolatuta.
  • 19:00etan: ANTZERKIA Herriko Plazan, NIÑO COSTRINI konpainiaren eskutik, “Crazy Mozarts” antzezlana.
  • 20:00etan: KALEJIRA MARIACHI IMPERIAL “ELEGANCIA MEXICANA” taldearekin batera.
  • 21:00etan: MARIACHI IMPERIAL “ELEGANCIA MEXICANA” taldearen MUSIKA EMANALDIA, Herriko Plazan.
  • 21:00etan: AFARI MUSIKATUA JOSEBA IRAZOKIrekin, txosnagunean, Laudioko Txosna Batzordeak antolatuta.
  • 22:00etan: ZUMBA ikuskizuna txosnagunean, Txosna Batzordeak antolatuta.

Abuztuak 19 (zapatua)

Abuztuak 23, Berakatz Eguna (eguaztena)

  • 9:30ean: ESKU-PILOTA partiduak, Lamuza frontoian, Herriaren Pilota elkarteak antolatuta: nesken eta mutilen bikotekako partiduak, palaz eta eskuz; benjaminak, kimuak eta haurrak.
  • 10:00etan: HAUR-PARKEA Lamuza parkean, 14:00ak arte.
  • 10:30ean: XVI. HAURRENTZAKO 3 X 3 HOCKEY TXAPELKETA IES Laudio BHIn, Ganbegi 6-2 Hockey Taldeak antolatuta.
  • 11:00etan: FAMILIAGUNEA txosnagunean, Laudioko Txosna Batzordeak antolatuta.
  • 11:00etan: XAKE partidak Aldai plazan, Laudio Xake taldeak eta Basalarrimak antolatuta.
  • 11:30ean: SOKAREN HASIERA adinekoen egoitzatik, ohiko ibilbidean zehar eta betiko lekuetan geldituta, Untzueta Dantza Taldeak antolatuta.
  • 14:00etan: SOKAREN AMAIERA eta AURRESKUA Herriko Plazan, Untzueta Dantza Taldeak antolatuta.
  • 15:00ean: BAZKARI HERRIKOIA Lamuza parkean, Untzueta Dantza Taldeak antolatuta.
  • 16:30ean: HAUR-PARKEA Lamuza parkean, 19:00ak arte.
  • 17:00etan: ERRALDOI eta BURUHANDIEN KALEJIRA erdigunetik, Erraldoiak taldeak eta Galtzagorri Kultur Taldeak antolatuta, Ekin Joleak eta Laudioko Gaiteroak taldeen laguntzaz.
  • 17:30ean: XXII. SAN ROKE HOCKEY-TXAPELKETA HERRITARRA Gardea kiroldegian, Ganbegi 6-2 Hockey Taldeak antolatuta.
  • 17:30ean: DANTZA PLAZA Lamuza Parkean, bolatokien ondoan, Untzueta Dantza Taldeak antolatuta, ERDIZKA LAUETAN taldearekin.
  • 18:00etan: HAURRENTZAKO EKINTZAK Zumalakarregi etorbidean 21:00ak arte, Arrañope, Ederki eta Iluntze tabernek antolatuta.
  • 18:00etan: IRRIEN LAGUNAK txosnagunean, Laudioko Txosna Batzordeak antotaltuta.
  • 19:00etan: ANTZERKIA Herriko Plazan, PASS&COMPANY kopainiarekin, “Juguete Roto 3p0” antzezlana.
  • 19:00etan: KANTUKADA Lamuza parketik, Laudioko Txosna Batzordeak antolatuta.
  • 20:00etan: FOLK KONTZERTUA, Herriko Plazan, Fita Fik Euskal Soinutresnak Elkarteak antolatua.
  • 21:00etan: AFARI MUSIKATUA BOOGIE RIDERS taldearekin, txosnagunean, Laudioko Txosna Batzordeak antolatuta.
  • 21:00etan: DANTZATLON haur-gazte animazioa XAIBORrekin, Zumalakarregi etorbidean, 23:00ak arte.
  • 21:30ean: HABANERA GAUA Herriko Plazan, ELS PESCADORS DE L´ESCALA taldearekin.
  • 21:30etan: KOADRIGA-LASTERKETA Alberto Acero plazan, Laudioko Gazte Asanbladak antolatuta

Abuztuak 24, Kuadrillen Eguna (eguena)

  • 10:00etan: HAUR-PARKEA Lamuza parkean, 14:00ak arte.
  • 11:00etan: FAMILIAGUNEA txosnagunean, Laudioko Txosna Batzordeak antolatuta.
  • 12:30ean: “EZ DA KASUALITATEA”, ERASO MATXISTEN AURKAKO BERTSO MUSIKATUEN EMANALDIA txosnagunean.
    • Gai-jartzailea: Izar Mendiguren.
    • Bertsolariak: Jone Uria, Onintza Enbeita, Maddalen Arzallus, Amaia Agirre.
    • Musikariak: Itziar Etxegia eta Araitz Bizkai.
  • 14:00etan: KUADRILLA-BAZKARIA Aldai plazan, Suziri-Jai Jaiak Koordinakundeak antolatuta.
  • 16:00etan: L AUDIO´S GOT TALENT Aldai plazan, Suziri-Jai Jaiak Koordinakundeak antolatuta.
  • 16:30ean: HAUR-PARKEA Lamuza parkean, 19:00ak arte.
  • 17:00etan: MUS TXAPELKETA Basalarrina elkartearen aretoan, euskaraz, AEK-k antolatuta.
  • 18:00etan: HAURRENTZAKO EKINTZAK Zumalakarregi etorbidean 21:00ak arte, Arrañope, Ederki eta Iluntze tabernek antolatuta.
  • 18:00etan: EXTREME HERRI-KIROLAK zezen-plazan, Zoroak kuadrillak antolatuta.
  • 19:00etan: ZALDI-PROBEN SAN ROKE TXAPELKETA udal probalekuan, Lauzaldi Kirol Elkarteak antolatuta.
  • 19:00etan: KALEJIRA Latiorro auzoan, Ekin Joleak taldeak antolatuta.
  • 20:00etan: KALEJIRA BATUKADA ZAPARRADAren eskutik, Suziri-Jai Jaiak Koordinakundeak antolatuta.
  • 21:00etan: PURO RELAJO taldearen MUSIKA EMANALDIA Herriko Plazan.
  • 21:00etan: AFARI MUSIKATUA MOBYDICKekin, txosnagunean, Laudioko Txosna Batzordeak antolatuta.
  • 22:00etan: KONTZERTUA txosnagunean, Txosna Batzordeak antolatuta: ZAZKEL, HUNTZA eta AKERBELTZ.
  • 23:00etan: SUSANA SEIVANA eta ARDENTIA taldeen KONTZERTUA, Zumalakarregi etorbidean.

Abuztuak 25, Baserritar Eguna (barikua)

  • Goizeko 9etatik aurrera:AZOKA, erakusketa eta produktuen salmenta, Zumalakarregi etorbidean.
  • 10:30ean:SAN ROKE BOLA-LEHIAKETA NAGUSIA San Roke udal bolalekuan, R. Urquijo Bolatoki Klubak antolatuta.
  • UME ETA GAZTEAK A bolalekuan 10:30etatik 11:30etara eta 17:00etatik 17:30etara, SENIORRAK eta EMAKUMEZKOAK B bolalekuan 11:30etatik 12:30etara eta 18:30etatik 20:00etara.
  • 11:00etan: KALEJIRA herriko kaleetan, Sorginlarren mitologia-taldeak antolatuta.
  • 11:00etan: Gure txikientzako PINTXO GARGANTUA Herriko Plazan 14:00ak arte.
  • 11:00etan: FAMILIAGUNEA txosnagunean, Laudioko Txosna Batzordeak antolatuta.
  • 12:00etan: DANTZAK Zumalakarregi etorbidean, Kilkerrak eta Itxarkundia taldeek antolatuta.
  • 12:00etan: ANIMAZIOA BETI-JAI fanfarrearekin 15:00ak arte.
  • 12:00etan: PINTXO-TXAPELKETA eta IGEL TOKA TXAPELKETA, Batzalarrin kalean, Ardibeltz eta Basalarrina elkarteek antolatuta.
  • 12:30ean: BERTSO-SAIOA txosnagunean, Laudioko Txosna Batzordeak antotaltuta.
  • 14:30ean: BAZKARI HERRIKOIA elizako arkupean, Suziri-Jai Jaiak Koordinakundeak antolatuta.
  • 17:00etan: ERRALDOI eta BURUHANDIEN KALEJIRA erdigunetik, Erraldoiak taldeak eta Galtzagorri Kultur Taldeak antolatuta, Ekin Joleak eta Laudioko Gaiteroak taldeen laguntzaz.
  • LA COLLA DE CASTELLERS DE ESPLUGUES DE LLOBREGAT taldearen emanaldia kalejiran.
  • 17:00etan: JOLASGUNE ERRALDOIA txosnagunean, Suziri-Jai Jaiak Koordinakundeak antolatuta.
  • 17:30ean: KULTUR JAIAren hasiera, Lamuza plazan, albokariak, trikitilariak, Alaitasuna rondalla eta Espalladoiro taldea, Fita Fik Euskal Soinutresna Elkarteak antolatuta.
  • 18:00etan: Gure txikientzako PINTXO GARGANTUA Herriko Plazan 20:00ak arte.
  • 18:00etan: ARTZAIN TXAKURREN XXI. SAN ROKE LEHIAKETA eta ARTZAIN TXAKURREN XIII. BIXENTE URKIJO LEHIAKETA, ARKAITZ ESTIBALLES eta FREDI PAIA bertsolarien laguntzaz, Aratek antolatuta. Bien bitartean LA COLLA DE CASTELLERS DE ESPLUGUES DE LLOBREGAT taldearen emanaldia.
  • 18:00etan: TXOTXONGILO-ANTZERKIA Herriko Plazan, MAKELIÑE konpainiarekin, “Zoo-zom” antzezlana.
  • 19:00etan: SAN ROKE IDI-PROBAK udal probalekuan Lauzaldi Kirol Elkarteak antolatuta.
  • 19:00etan: ANTZERKIA Abastos plazan, COMPAÑÍA TORNADO konpainiaren eskutik, “Lapur Minak” antzezlana (euskaraz).
  • 20:00etan: KALEJIRA JOSELONTXOS taldearekin, Suziri-Jai Jaiak Koordinakundeak antolatuta.
  • 21:00etan: “Erradikalak gara” ANTZEZLANA txosnagunean, Txosna Batzordeak antolatuta.
  • 22:00etan: SOULBRAKER, PATXUKO NICE eta MARIANITOZ BLAI taldeen KONTZERTUA txosnagunean, Laudioko Txosna Batzordeak antolatuta.
  • 22:00etan: KONTZERTUA Herriko Plazan San Roke Musika Elkartearen eskutik, programa honekin:
    1. “BOK ESPOK” –  Kepa Junkera
    2. “IKUSI  MENDIZALEAK” –  Herrikoia  – Arr..Juanma Sáez
    3. “BRIDGET O´MALLEY” – Folk irlandarra – The Corrs
    4. “BETIKOSKORRI” – Oskorri – Arr. I. Urkizu. a)“Furra Furra” – b) “Gipuzkoako Buelta” – c) “Aita Semeak” – d) “Euskalherrian Euskaraz” – e)“Bizkaiaren Martxa”
    5. “SAGARRA JO¡” – Herrikoia – Arr.  Jabier Ituarte
    6. “POLKA DE TUDELA” – Polka – J. Romeá
    7. “GAZTELUGATXEKO MARTXA” – Martxa – Kepa Junkera
    8. “JIGUE” – Jiga – Alan PARSONS
    9. “BAIGORRIARRAK” – Sabin Bikandi – Arr. J.M.Gutierrez
    10. “MARITXU ALEGERA” – Herrikoia – Arr . Juanma Sáez
    11. “HEGO ARABAKO DANTZAK” – Arr. Juanma Sáez
    12. “SARDOS-K eta BELARDI” – Korrontzi – Arr Zaballa
    13. “EUSKAL FANDANGOA” – Jesús guridi
  • Bien bitartean, ITXARKUNDIA dantza-taldearen eta  LA COLLA DE CASTELLERS DE ESPLUGUES DE LLOBREGAT taldearen emanaldia.
  • 23:30ean: ISEO & DODOSOUND ETA LA REGADERA taldeen KONTZERTUA Zumalakarregi etorbidean.
  • 24:00etatik 3:30etara:
  • Txosnagunean karpa bat instalatuko da, eta bertan, SASOIA erakundeak alkoholemia analisi profesionalak egingo dizkie eskatzen dutenei eta informazioa emango die alkohola hartzeak gidatzean dakartzan arriskuei buruz. Horren helburua prebentzioa da eta alkohola  kontsumitzeak dakartzan ondorioak eta arriskuak gutxitzea.
  •  Jaietan drogak kontsumitzeari lotutako arriskuen prebentzioa: Adikzioak Prebenitzeko Laudio Udalaren Zerbitzua eta Eusko Jaurlaritzaren Osasun Saila.

Abuztuak 26, Odoloste Eguna (zapatua)

  • 11:00etan: DIANA herriko auzoetan zehar, Laudioko Gaiteroak taldearen eskutik. Ondoren kalejira herrigunean zehar.
  • 11:00etan: HASIBERRIENTZAKO ENTZIERROA.
  • 11:00etan: Gure txikientzako PINTXO GARGANTUA Herriko Plazan 14:00ak arte.
  • 11:00etan: FAMILIAGUNEA txosnagunean, Laudioko Txosna Batzordeak antolatuta.
  • 12:00etan: ANIMAZIOA BETI-JAI fanfarrearekin 15:00ak arte.
  • 12:30ean: BERTSO-SAIOA txosnagunean, Laudioko Txosna Batzordeak antotaltuta.
  • 12:30ean: ENTZIERROA ETA BIGANTXAK (soilik 16 urtez gorakoentzat).
  • 13:00ean: ANIMAZIOA Laudioko Gaiteroen eskutik.
  • 13:00ean: BERTSO-POTEOA txosnagunetik abiatuta eta LA COLLA DE CASTELLERS DE ESPLUGUES DE LLOBREGAT taldearen emanaldiarekin.
  • 13:30ean: TXISTULARIEN XXXVIII. SAN ROKE ALARDEA elizako arkupean, Ekin Joleak taldeak antolatuta.
  • 15:00etan: HERRI-BAZKARIA txosnagunea, Txosna Batzordeak antolatuta.
  • 15:00etan: 23 urtez beherakoen Elite mailako “XXVIII. LAUDIO SARIA-PABLO BILBAO MEMORIALA” txirrindularitza-lasterketaren irteera, Laudioar Txirrindularitza Elkarteak antolatuta. Lasterketaren bukaera 18:30etan izatea aurreikusi da.
  • 16:00etan: PASABOLOKO IX.. SAN ROKE TXAPELKETA Lamuza parkeko bolalekuan, Laudioko Pasabolo Klubak antolatuta.
  • 16:00etan: ARABAKO BOLA-JOKO IX. TXAPELKETA, Lamuza Parkeko bolatokian, Arabako Bolo-jokoa Kirol Elkarteak antolatuta.
  • 17:00etan: ERRALDOI eta BURUHANDIEN KALEJIRA erdigunean, Erraldoiak taldeak eta Galtzagorri Kultur Taldeak antolatuta, Lankaietako lagunak taldearen laguntzaz. Bien bitartean LA COLLA DE CASTELLERS DE ESPLUGUES DE LLOBREGAT taldearen emanaldia.
  • 18:00etan: DANTZA PLAZA txosnagunean, Laudioko Txosna Batzordeak antotaltuta.
  • 18:00etan: TXOTXONGILO-ANTZERKIA Herriko Plazan, AXIOMA konpainiarekin, “Violeta” antzezlana.
  • 19:00etan: Gure txikientzako PINTXO GARGANTUA Herriko Plazan 21:00ak arte.
  • 19:15ean: LA COLLA DE CASTELLERS DE ESPLUGUES DE LLOBREGAT taldearen emanaldia Araba eta Batzalarrin kaleen artean.
  • 20:00etan: ANIMAZIOA Laudioko Gaiteroen eskutik.
  • 20:00etan: BOLERO-GAUA Herriko Plazan EL TRIO MEDIANOCHE taldearen eskutik.
  • 20:00etan: Betiko odoloste-jana.
  • 23:30ean: ZEA MAYS eta HESIAN taldeen KONTZERTUA Zumalakarregi etorbidean.
  • 00:30ean: KALTZONTZILO ETA KULERO LASTERKETA, Herriko Plazan, Suziri-Jai Jaiak Koordinakundeak antolatuta.
  • 01:00ean: PANKARTA SARI-BANAKETA Herriko Plazan, Suziri-Jai Jaiak Koordinakundeak antolatuta.
  • 02:00etan: DISKO-DANTZA txosnagunean, Laudioko Txosna Batzordeak antotaltuta.

Abuztuak 27, Kofradiaren Eguna (domeka)

  • 11:00etan: Gure txikientzako PINTXO GARGANTUA Herriko Plazan 14:00ak arte.
  • 11:00etan: DIANA herriko auzoetan zehar, Laudioko Gaiteroen eskutik. Horren ostean, kalejirak erdigunean zehar.
  • 11:00etan: PROZESIOA, San Rokeren irudia ermitara itzultzeko, eta landan MEZA NAGUSIA, Laudioko Santa Luzia abesbatzaren eta Lankaietako Lagunak txistulari taldearen emanaldiarekin.
  • 11:00etan: HASIBERRIENTZAKO ENTZIERROA.
  • 12:30ean: ENTZIERROA ETA BIGANTXAK (soilik 16 urtez gorakoentzat).
  • 12:30ean: San Roke Musika Elkartearen KONTZERTUA Aldai Plazan, programa honekin:
    1. “LUZIANO Y CLARA” – Musika Laudioarra – Ruperto Urkijo
    2. “LA OREJA DE VAN GOG” – Popa – Arr.Octavio J. Peidró
    3. “GLORIA STEFAN” – Diskoa- Arr. Peter Kleine Schaars
    4. “TRIBUTE TO AMY WINEHOUSE” – Soula – Arr. Peter Kleine Schaars
    5. “ADELE 21” – Popa – Adele
    6. “MECANO” – Popa – J.María y Nacho Cano – Arr . A. Tormo
    7. “METAL” – Heavy Metala – Arr. Sean O’Loughlin
  • 13:00ean: ANIMAZIOA Laudioko Gaiteroen eta Lankaietako Lagunak taldearen eskutik.
  • 14:00etan: SAN ROKEREN KOFRADIAKO KIDEEN BAZKARIA elizako arkupean.
  • 17:00etan: ERRALDOI eta BURUHANDIEN KALEJIRA erdigunean, Erraldoiak taldeak eta Galtzagorri Kultur Taldeak antolatuta, Lankaietako lagunak eta Laudioko Gaiteroak taldeen laguntzaz.
  • 18:00etan: KALEJIRA San Roke Musika Elkartearen eskutik.
  • 19:00etan: ANTZERKIA Herriko Plazan, CAPITAN MARAVILLA konpainiarekin, “El asombroso Dave Wonderthing” antzezlana.
  • 20:00etan: ANIMAZIOA Laudioko Gaiteroen eskutik.
  • 21:30ean: MUSIKA-EMANALDIA eta DANTZAK Herriko Plazan, “Hazipenen pozak” KUKAI eta TANTTAKA TEATROA taldeekin.
  • 23:00etan: ERROMERIA Zumalakarregi etorbidean HONAT taldearen eskutik.
  • 23:00etan: KALEJIRA herriko kaleetan, Sorginlarren mitologia-taldeak antolatuta.
  • 23:30ean: KALEJIRA institututik hasita eta Zumalakarregi etorbidean zehar, jaietako maskota ERROKETXU TXAKURRArekin. Jarraian, jaietako maskota erretzearekin batera, 2017ko sanrokeei amaiera emango zaie.