Aretako jaiak 2014

Eguena uztailak 24, Txupinazo Eguna

  • 18:00 Laudiotik Aretarako “soka”
  • 19:00 Pregoiaren irakurketa, txupinazoa eta jaietako hasiera Untzueta Dantza Taldearen eskutik
  • 19:10 Kalejira Aretako Txistulariekin
  • 20:00 Santa Ana eskuz binakako I txapelketako finalak. Ondoren pilota profesionala (Olaizola I- Otxandorena González- Eulate)
  • 22:30 Kontzertuak: ASTALAPO, SOBIEHT, DJak.

Barikua uztailak 25, Santiago

  • 11:00 III Paella Lehiaketa
  • 11:30 Slackline jokoa
  • 12:00 Dantza poteoa Untzueta Dantza Taldearekin
  • 14:30 Paella lehiaketaren sari banaketa
  • 17:00 Umeentzako tailerrak, mozorro festa eta askaria
  • 17:30 Tortilla lehiaketa
  • 18:00 Txikien Herriaren Eskola Txapelketaren finalak Ondoren: Santa Ana eskuz binakako II eta III txapelketako finalak
  • 18:00 Buruhandiak eta Pintxo gargantua
  • 19:00 X Umeen Motor eta Triziklo Topaketa
  • 19:45 Sari banaketa eta tortilla, txorizo eta ardo dastaketa Nagusien Egoitzaren aurrean
  • 20:00 Zumba erakustaldia
  • 21:30 Kun-kun batukada taldea
  • 23:30 Kontzertu-dantzaldia: KASHBAD, TRIKIZIO

Zapatuak uztailak 26, Santa Ana

  • 09:45 III Alpitxurako mendi martxa
  • 10:00 Herriaren Eskola pilota erakustaldia
  • 10:00 Mugarriei bisitaldia
  • 10:00 Marmitako lehiaketa
  • 10:30 Kalejira txistulariekin
  • 12:00 Meza Santa Ana parrokian
  • 12:30 Igel jokoa
  • 13:00 Dantzak Ubixeta Dantza taldearekin Nagusien Egoitzaren aurrean
  • 14:00 Marmitako lehiaketaren sarien banaketa
  • 14:30 Bazkaria Onievan eta 80 urtetik gorako bazkideei omenaldia
  • 15:00 VII Areta Slaloma
  • 18:00 Arabar erako bola jokoa
  • 18:30 Artzain txakurren lehiaketa Santa Anan
  • 19:15 Kalejira Laudioko Gaiteroekin
  • 20:00 Herri- sardinada
  • 20:00 Bai-sala Dantzaldia nagusien egoitzaren aurrean
  • 21:00 Herri Kirolak
  • 22:00 Erromeria Nagusien Egoitzaren aurrean
  • 23:00 Kontzertu-dantzaldia: AIZKORAKADA, ETS (En Tol Sarmiento), Garilak 26

Domeka uztailak 27, Santa Anatxu

  • 09:30 San Roke musika elkartearen kalejira
  • 10:00 III Artisau eta baserriko ekoizpenen azoka
  • 11:30 Umeentzako tailerrak Kirikiñorekin
  • 12:30 Asto lasterketaren aurkezpena
  • 13:00 Asto lasterketa
  • 15:00 Herri bazkaria
  • 18:00 Herri jokoak
  • 18:30 Oliba- hezurren jaurtiketa lehiaketa nagusien egoitzaren aurrean
  • 19:00 Dantza Plaza: OSKIZOLA TALDEA parkean
  • 19:30 Txapel jaurtiketa lehiaketa nagusien egoitzaren aurrean
  • 20:30 Dantzaldia nagusien egoitzaren aurrean eta txokolatada
  • 23:00 Jai amaierako traka

Utzi erantzuna

Zure helbide elektronikoa ez da argitaratuko. Beharrezko eremuak * markatuta daude

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.