San Roke patroiaren jaiak 2013

Abuztuak 14 (asteazkena)

  • 19:00etan: Herriko Plazan, jaietako pregoia PABLO GOROSTIAGAk irakurriko du.
  • Ondoren: Los Arlotes taldeak Ruperto Urquijoren hainbat abesti kantatuko ditu.
  • 22:00etan: Jaiak iragartzeko KALEJIRA, Ttuntturro Laudioko Zanpantzar taldearen eskutik.

Abuztuak 15, Andre Mari Jaia (osteguna)

Suziriaren eguna

  • 9:00etatik aurrera: XVII. Aire Libreko PINTURA LEHIAKETA. MIC Editorialak babestuta. (Ikusi oinarriak http://www.laudiokoudala.net Web orrian).
  • 10:00etan: Alberto Acero plazan, HERRI GOSARIA, Baldarrak taldeak antolatuta.
  • 11:30ean: Pankartak aurkeztea eta kalejira Alberto Acero plazatik, Jaiak koordinatzaileak antolatuta eta KATU BURU perkusio taldeak girotuta.
  • 12:00etan: Herriko Etxetik, SUZIRI-JAURTITZAILEAREN AGURRA eta LEHEN SUZIRIA jaurtitzea, jaien hasiera iragartzeko; horren aurretik San Roke Jaietako “ALBORADA” ERESERKIA entzungo da, Los Arlotes taldeak abestuta. Konfeti eta serpentinen eztanda.
  • Ondoren: KALEJIRA, Ekin Joleak, Lankaietako Lagunak eta Laudioko Gaiteroak taldeekin eta Katu Buru perkusio taldearekin, lagunarte, jaitalde, erraldoi eta buruhandien laguntzaz eta San Roke Musika elkartearekin batera.
  • 13:00etan: Txosnak zabaltzeko SUZIRIA, Laudioko Txosna Batzordeak antolatuta.
  • 17:00etan: Zumalakarregi etorbidean, ESKI-TAULA txapelketa, Ñorrala lagunarteak antolatuta.
  • 18:00etan: Aire Libreko XVII. PINTURA LEHIAKETAKO SARIAK banatuko dira.
  • 18:00etan: Herrian kalez kale KUN KUN perkusio taldearen emanaldia, 21:00ak arte.
  • 19:00etan: Zubiaur kalean, OGITARTEKOAK eta JOKOAK, Zainzuriak taldeak antolatuta.
  • 20:00etan: Herriko Plazan MUSIKA EMANALDIA: LOS CINCO BILBAINOS.
  • 20:00etan: Txosnen barrutian, DANTZALDIA: HONAT taldearekin, 24:00ak arte, Laudioko Txosna Batzordeak antolatuta.
  • 23:00etan: Zumalakarregi etorbidean, DISKO-DANTZA, disko-jartzailearekin eta koreografia-animatzailearekin, 22:45ak arte eta 00:30etik 02:00ak arte.
  • 23:00etan: Zumalakarregi etorbideko errokodromoan, LA JODEDERA taldearen KONTZERTUA.

Abuztuak 16, San Rokezar jaia (ostirala)

Haurren eguna

  • 08:00etan: ALBORADA, LOS ARLOTES taldeak osatutako ahots eta soinu-jotzaileen abesbatzak eskainita, karrozaren laguntzaz.
  • 09:00etatik aurrera: KALEJIRA Lankaietako Lagunak y Ekin Joleak txistulari taldeen eskutik.
  • 11:00etan: DIANA, herrian zehar auzoz auzo, Laudioko Gaiteroen eskutik; gero, kalejira erdigunean.
  • 11:00etan: Lamuzako San Pedro parrokian, MEZA NAGUSIA “San Roke” patroiaren omenez.
  • 11:00etan: Laudio Institutuan, DANTZA TAILERRAK eta VERMOUTH DANTZALDIA, Bai sa la taldeak antolatuta.
  • 11:00etan: HASIBERRIENTZAKO ENTZIERROA.
  • 11:30ean: Aldai plazan, SUZIRI TXIKIA.
  • 11:30ean: Aldai plazan, HAURREN GASTRONOMIA LEHIAKETA, Algaratsuak taldeak antolatuta.
  • 12:30ean: ENTZIERROA ETA BIGANTZAK (16 urtetik gorakoentzat baino ez).
  • 13:00etan: MUSIKA GIROA, Laudioko Gaiteroen esku.
  • 13:00etan: Herriko Plazan, San Roke Musika Elkartearen KONTZERTUA, honako errepertorio honekin:
    • 1.“TRIBUTE TO MICHAEL JACKSON-pop-Michael Jackson-11′
    • 2.“PINK FLOID MEDLEY”-Wrigh/Waters/Gilmour-Moldaketa: Robert Fienga-11′
    • 3.“MACK THE KNIFE”-Swing-Kurt Weill-3’30”
    • 4.“DEEP PURPLE MEDLEY”-Deep Purple-Toshihiko Sahachiren moldaketa-5’20”
    • 5.“SANTANA”-Carlos Santana-Giancarlo Gazzianiren moldaketa-7’45”
    • 6.“THE BLUES ROAR”-Estandarra: Blues-S. Hampton & P. Chatman-6’30”
    • 7.“THE BLUES BROTHERS REVUE”-Rithm & Blues-Blues Brothers-4’30”
  • 14:00etan: Gaztetxean, HERRI BAZKARIA, Laudioko Txosna Batzordeak antolatuta.
  • 16:00etan: Gaztetxean, MUS TXAPELKETA, Laudioko Txosna Batzordeak antolatuta.
  • 17:00etan: Herriaren erdigunean, ERRALDOI eta BURUHANDIEN IBILBIDEA Galtzagorri kultur taldeak eta Ama-Lur elkarteak antolatuta, Ekin Joleak txistularien eta Laudioko Gaiteroak taldearen laguntzaz.
  • 18:00etan: Aldai plazan, JOKOAK ETA TAILERRAK, Kirikiño aisi taldeak antolatuta.
  • 18:00etan: Herriko Plazan, XVI. AURRESKU LEHIAKETA, Fi ta Fik Euskal Soinutresnak Elkarteak antolatuta.
  • 18:00etan: Lamuza plazan, HERRI KIROLEN ERAKUSTALDIA, Arriskuzubi Herri Kirolak taldeak antolatuta.
  • 18:00etan: Lamuza parkean, ALTXORRAREN BILA, Intziriak eta Txilardiak taldeek antolatuta.
  • 19:00etan: Herriko Plazan, XIV. FANDANGO ETA ARIN-ARIN LEHIAKETA, Fita Fik Euskal Soinutresnak Elkarteak antolatuta.
  • 20:00etan: Lamuza parketik hasita, KALEJIRA, San Rokeren omenez, Zoroak taldeak antolatuta eta taldeak girotuta.
  • 21:30ean: Herriko Plazan, ANTZERKIA, CIRQUE DE LEGUME taldeak “CIRQUE DE LEGUME” antzezlana antzeztuko du.
  • 22:30ean: Zumalakarregi etorbidean, DEABRU BELTZAK konpainiaren “Les Tambours de Feu” ikuskizuna.
  • 23:30ean: Zumalakarregi etorbideko errokodromoan, BEBEren KONTZERTUA.
  • 00:30ean: Txosnen esparruan, WILLIS DRUMOND eta EH SUKARRAKen KONTZERTUA, Laudioko Txosna Batzordeak antolatuta.
  • 1:00etan: Zumalakarregi etorbidean, DISKO-DANTZA, disko-jartzailearekin, 04:00ak arte.

Abuztuak 17, San Rokezar (larunbata)

Atzoko gaztearen eguna

  • 09:00etan: KALEJIRA Lankaietako Lagunak txistulari taldearen eskutik.
  • 09:00etan: Zumalakarregi etorbidean, TORTILLA eta UNTXIA sukalde lehiaketaren XXXVI. edizioa, Ratakapla GKAEak antolatuta.
  • 11:00etan: DIANA, herrian auzoz auzo, Laudioko Gaiteroen eskutik; gero, kalejira erdigunean.
  • 11:00etan: HASIBERRIENTZAKO ENTZIERROA.
  • 12:00etan: Lamuzako San Pedro parrokian, MEZA.
  • Ondoren: ATZOKO GAZTEARENTZAKO OMENALDIaren ekitaldiak.
  • 12:30ean: ENTZIERROA ETA BIGANTZAK (16 urtetik gorakoentzat baino ez).
  • 13:00etan: MUSIKA GIROA, Laudioko Gaiteroen esku.
  • 13:30ean: Herriko Plazan, San Roke Musika Elkartearen KONTZERTUA, honako errepertorio honekin:
    • 1.“CLUB TAURINO MAZZANTINI-Pasodoblea-Felix Garcia Esteban-3’30”
    • 2.“GRANADA”-Agustin Lara-Moldaketa: Kazuhiro Morita-4′
    • 3.“AMAPOLA”José Lacalle-Moldaketa: Naohiro Iwai-5’40”
    • 4.“FRENESI”-Alberto Dominguez-Moldaketa: Naohiro Iwai-5′
    • 5.“CHILDREN OF SANCHEZ-Chuc Mangione-Moldaketa: Naohiro Iwai-6’30´
    • 6.“CONGA DEL FUEGO”-Conga-Arturo Marquez-4’40”
    • 7.“CARAVAN”-Duque Ellinton-Moldaketa: Naohiro Iwai-4′
    • 8.“CARIOCA”-Vicent Youmans-Moldaketa: Naohiro Iwai-6′
    • 9.“TEQUILA”-Chuc Rio-Moldaketa: Masato Myokoin-4’50”
    • 10.“TICO-TICO”-Zequinha Abreu-Moldaketa: Naohiro Iwai-3’40”
    • 11.“EL CUMBACHERO”-Rafael Hernandez-Moldaketa: Naohiro Iwai-4′
  • 14:00etan: Laudio Institutuko jolastokian, BAZKARIA gure NAGUSIEN OMENEZ (65 urtetik gorakoentzat). Izen-emateak: abuztuaren 1etik 9ra, Herriko Etxeko beheko solairuan (HAZan).
  • Ondoren: DANTZALDIA, bazkarira joan diren nagusientzat, ALGARA TALDEAk girotuta.
  • 17:00etan: Zezen plazan, KRAZY BEACH BOLEIBOL JAIA, Bihurriak taldeak antolatuta.
  • 17:00etan: Herriaren erdigunean, ERRALDOIEN eta BURUHANDIEN IBILBIDEA, Galtzagorri kultur taldeak eta Ama-Lurrek antolatuta, Ekin Joleak taldeko Txistularien eta Laudioko Gaiteroen laguntzaz.
  • 18:00etan: Herriko Plazan, TITERES CACHIRULO taldearen TXOTXONGILOAK, “OLE OLE” emanaldian.
  • 18:00etan: MUSIKA GIROA, BETI-JAI fanfarrearekin, 21:00ak arte.
  • 19:00etan: Aldai plazan, FAMILIA ANTZERKIA, 2PLAY taldeak “STARFATAL” lana antzeztuko du.
  • 20:00etan: Txosna barrutitik, TXIKITEO-JOTEOA, Patrizioak taldeak antolatuta.
  • 21:00etanTxosnen barrutian, “EZ DA KASUALITATEA” ERASO SEXISTEN AURKAKO BERTSO SAIO MUSIKATUA, Bertsolariak: Uxue Alberdi, Onintza Enbeita, Izar Mendiguren eta Ainhoa Comas.
  • 21:00etanTxosnen barrutian, HERRI AFARIA, Xirika taldeak antolatuta.
  • 22:00etanZumalakarregi etorbidean, GOATEKE-JAIALDIA, disko-jartzailearekin, 24:00ak arte.
  • 23:30ean: Txosnen barrutian, ETS eta IZARGI taldeen KONTZERTUA, Laudioko Txosna Batzordeak antolatuta.
  • 24:00etan: Zumalakarregi etorbidean, DISKO-DANTZA, disko-jartzailearekin, 3:30ak arte.

Abuztuak 21 (asteazkena)

Berakatz eguna

  • 10:00etan: Lamuzako frontoian, Nerbioigoieneko HAURREN PILOTA eskolen ERAKUSTALDIA, Herriaren Pilotazaleen Elkarteak antolatuta.
  • 10:30ean: Laudio Institutuan, XII. 3 X 3 HOCKEY TXAPELKETA haurrentzat, Ganbegi 6-2 hockey taldeak antolatuta.
  • 11:00etan: Lamuza parkean, HAURRENTZAKO JOLAS-PARKEA, 14:00ak arte.
  • 11:00etanAdinekoen egoitzatik, SOKAREN HASIERA, ohiko ibilbide eta geldiuneak egingo dira, Untzueta dantza taldeak antolatuta.
  • 12:00etan: Lamuzako frontoian, EMAKUMEZKOEN GOMAZKO PALA TXAPELKETAREN FINALA (Euskadiko palaririk onenak), Herriaren Pilotazaleen Elkarteak antolatuta
  • 13:30ean: Herriko Plazan sokaren amaiera eta AURRESKU DANTZA, Untzueta dantza taldeak antolatuta.
  • 14:30ean: Lamuza parkean (bolatokien aldean), ERMANDADEKO BAZKARIA, Untzueta dantza taldeak antolatuta.
  • 17:00etan: Gardeako kiroldegian, XVII. SAN ROKE HERRI HOCKEY TXAPELKETA, Ganbegi 6-2 hockey taldeak antolatuta.
  • 17:00etan: Basalarrina Elkartearen lokalean, III. MAHAI-FUTBOL TXAPELKETA, Euskaraz, AEK-k antolatuta.
  • 17:00etan: Lamuza parkean (bolatokien aldean), ERROMERIA, ERDIZKA LAUETAN taldearekin, Untzueta dantza taldeak antolatuta.
  • 19:00etan: Herriko Plazan, FAMILIA ANTZERKIA, AMESTU PRODUKZIOAK taldeak “ANPLAG” lana antzeztuko du.
  • 19:00etan: Lamuza parketik, KANTUKADA, Laudioko Txosna Batzordeak antolatuta.
  • 19:00etan: Zezen plazan, ZALDIEN IKUSKIZUNA, Zaldio kirol klub hipikoak antolatuta.
  • 22:30ean: Herriko Plazan, PIRULO TXOW, Canal 58k eta Pirula irratiak antolatuta.
  • 23:00etan: Txosnen barrutian, HIP-HOP GAUA, LYRICAN & DJ FUNIrekin, Laudioko Txosna Batzordeak antolatuta.
  • 24:00etan: Zumalakarregi etorbidean, DISKO-DANTZA, disko-jartzailearekin, 03:00ak arte.

Abuztuak 22 (osteguna)

Taldeen eguna

  • 11:00etan: Lamuza parkean, HAURRENTZAKO JOLAS-PARKEA, 14:00ak arte.
  • 11:00etan: Herriko Plazan, GABARRAK PRESTATZEA, Laudioko Txosna Batzordeak antolatuta.
  • 13:00etan: MUSIKA GIROA, ARDOA BARRURA fanfarrearen esku, 15:00ak arte.
  • 14:30ean: Laudio Institutuko jolastoki estalian, TALDEEN BAZKARIA, Kuxinak Tripotxan taldeak antolatuta.
  • 16:00etan: Txosnen barrutitik, GABARREN JAITSIERA, Laudioko Txosna Batzordeak antolatuta.
  • 16:30etan: Lamuza parkean, HAURRENTZAKO JOLAS-PARKEA, 19:00ak arte.
  • 16:30ean: Aldai plazan, KARAOKEA, Itzelak taldeak antolatuta.
  • 17:00etan: Basalarrinako lokaletan, VII. MUS TXAPELKETA, euskaraz, AEK-k antolatuta.
  • 18:00etan: Zezen plazan, EXTREME HERRI KIROLA, Zoroak taldeak antolatuta.
  • 18:30ean: Udal probalekuan, SAN ROKE TXAPELKETAKO ZALDI PROBAK, Lauzaldi Kirol Elkarteak antolatuta.
  • 19:00etan: Herriko Plazan, ANTZERKIA, MALAS COMPAÑIASek “ORSAI” lana antzeztuko du.
  • 20:00etan: Zezen plazatik, KALEJIRA, Jaiak koordinatzaileak antolatuta eta KATU BURU perkusio taldeak girotuta.
  • 21:00etan: Zumalakarregi etorbideko errokodromoan, BLUES YEYESen KONTZERTUA.
  • 22:00etan: Herriko Plazan, KAFE DANTZAGUNEA, Laudion bizi gara-k antolatuta.
  • 22:00etan: Gudarien plazan, ZAMALBIKOTEKADA, Zamaltzainak taldeak antolatuta.
  • 23:00etan: Zumalakarregi etorbideko errokodromoan, ELKOPON SOUND SYSTEM taldearen KONTZERTUA.
  • 23:00etan: Txosnen barrutian, ITZIARREN SEMEAK taldearen KONTZERTUA, Laudioko Txosna Batzordeak antolatuta.
  • 24:00etan: Zumalakarregi etorbidean, DISKO-DANTZA, disko-jartzailearekin, 02:30ak arte.
  • 24:00etan: Txosnen barrutian, TXIMELETA taldearen KONTZERTUA, Laudioko Txosna Batzordeak antolatuta.

Abuztuak 23 (ostirala)

Baserritar eguna

  • Goizeko 9etatik aurrera: ERAKUSKETA eta produktuen salmenta, dultzaineroen, trikitilarien eta txistularien emanaldiekin batera, Kilkerrak taldeak antolatuta.
  • 11:00etan: San Roke udal bolatokietan, SAN ROKE BOLATOKIKO SARIKETA NAGUSIA, ESKOLAKOENTZAT A probalekuan 10:30etik 11:30era eta 17:00etatik 17:30era.; eta SENIORRENTZAT eta EMAKUMEZKOENTZAT B probalekuan 11:30etik 12:30era eta 18:30etatik 20:00etara.
  • 11:00etan: Herriko Plazan, gure txikientzako PINTXO GARGANTUA, 14:00ak arte.
  • 12:00etan: Txakolina eta sagardoa doan DASTATZEA, 18 urtetik gorakoek.
  • 12:00etan: Herriko Plazan, HERRI KIROLEN ERAKUSTALDIA, Arriskuzubi Herri Kirolak taldeak antolatuta.
  • 12:00etan: Pio XII.a kalean, VI. PINTXO TXAPELKETA, AEK-k eta Ardibeltzek antolatuta.
  • 13:00etan: Pio XII.a kalean, II. IGEL-TOKA TXAPELKETA, AEK-k eta Ardibeltzek antolatuta.
  • 13:30ean: DANTZAK, Kilkerrak – Itxarkundiaren eskutik.
  • 14:30ean: Elizako arkupean, HERRI BAZKARIA, Zintzarriak taldeak antolatuta.
  • 16:00etan: Lamuza parkeko udal pilotalekuan, ESKU PILOTA TXAPELKETA, Laudioko Txosna Batzordeak antolatuta.
  • 16:00etan: Txosnen barrutian, 12tik 16 urtera bitarteko GAZTEENTZAKO JARDUERAK, giza mahai-futbola, arraun lehiaketa, errokodromoa-tirolina, paintball eta apar-jaia, Patrizioak taldeak antolatuta.
  • 17:00etan: Herriaren erdigunean, ERRALDOI ETA BURUHANDIEN IBILBIDEA Galtzagorri kultur taldeak eta Ama-Lur elkarteak antolatuta, Ekin Joleak txistularien eta Laudioko Gaiteroak taldearen laguntzaz.
  • 18:00etan: Txosnen barrutian, HAURRENTZAKO JOKOAK ETA TAILERRAK, Tartalo taldeak antolatuta.
  • 18:00etan: Herriko Plazan, gure txikientzako PINTXO GARGANTUA, 20:00ak arte.
  • 18:00etan: Latiorroko parkean, XVII. SAN ROKE ARTZAIN TXAKURREN LEHIAKETA eta IX. “BIXENTE URKIJO” ARTZAIN TXAKURREN LEHIAKETA, ARKAITZ ESTIBALLES eta ETXAHUN LEKUE bertsolarien laguntzaz, Aratek antolatuta.
  • 18:00etan: Lamuza plazan, KULTUR JAIA hasiko da: txalaparta (Txalamako), albokariak, trikitilariak, txistulariak, Urduñako Gaiteroak, Galiziako Gaitero taldea (Espalladoiro) eta Txomin eta Biguri (jota abeslariak), Fita Fik Euskal Soinutresna Elkarteak antolatuta.
  • 19:00etan: Lamuzako plazatik, ASTOAREN KALEJIRA, Txilardia taldeak antolatuta eta ELEKTROTXARANGA ORKESTRA fanfarreak girotuta.
  • 19:30ean: Udal probalekuan, SAN ROKE IDI PROBA TXAPELKETA, Berrio kirol elkarteak antolatuta.
  • 20:00etan: Herriko Plazan, HARRESIAN ZULO taldearen KONTZERTUA, Fita Fik Euskal Soinutresnak Elkarteak antolatua.
  • 22:00etan: Lamuza parkean, ANTZERKIA, “KOLEKTIBO MOSTRENKO” taldeak “ENTRE LOMBRICES” lana antzeztuko du.
  • 23:00etan: Zumalakarregi etorbideko errokodromoan, BONGO BOTRAKOren KONTZERTUA.
  • 24:00etan: Txosnen barrutian eta goizaldeko hirurak arte, bi karpa instalatuko dira kontzertu eremuaren inguruan. Horietako batean, SASOIA elkarteak hala eskatzen duten guztiei alkoholemia analisi profesionalak egingo dizkie eta informazio emango die gidatzeko orduan alkoholaren abusuak dituen arriskuez, istripuak saihesteko; eta beste karpan, AI LAKET! elkarteak eramaten zaizkien drogen analisiak egingo ditu, horien benetako konposizioaren berri emateko eta beroriek erabiltzeak ekar ditzakeen kalteak saihesteko. Jaietan droga kontsumoari lotutako arriskuen prebentzioa: udal prebentzio bulegoak eta Eusko Jaurlaritzako droga mendekotasunen zuzendaritzak antolatuta.
  • 24:00etan Txosnen barrutian, SKASTI, KOP eta ATXURRE taldeen KONTZERTUA, Laudioko Txosna Batzordeak antolatuta.
  • 00:30ean: Zumalakarregi etorbidean, DISKO-DANTZA, disko-jartzailearekin, 03:30ak arte.

Abuztuak 23 (larunbata)

Odoloste eguna

  • 11:00etan: DIANA, herrian auzoz auzo, Laudioko Gaiteroak taldearen eskutik. Ondoren kalejira herriaren erdigunean.
  • 11:00etan: Lamuzako frontoian, Elite ZALETUENTZAKO ESKUZ BINAKAKO BI PARDIDA, Herriaren Pilotazaleen Elkarteak antolatuta. Euria eginez gero, Aretako frontoian.
  • 11:00etan: HASIBERRIENTZAKO ENTZIERROA.
  • 11:00etan: Herriko Plazan, gure txikientzako PINTXO GARGANTUA, 14:00ak arte.
  • 12:00etan: MUSIKA GIROA, BETI-JAI fanfarrearekin, 15:00ak arte.
  • 12:30ean: ENTZIERROA ETA BIGANTZAK (16 urtetik gorakoentzat baino ez).
  • 13:00etan: MUSIKA GIROA, Laudioko Gaiteroen esku.
  • 13:30ean: Elizako arkupean, XXXIV. TXISTULARIEN ALARDEA, Ekin Joleak taldeak antolatuta.
  • 16:00etan: Lamuza parkeko bolatokian, VI. SAN ROKE PASABOLO SARIKETA NAGUSIA, Laudioko Pasabolo Klubak antolatuta.
  • 16:00etan: Lamuza parkeko bolatokian, VI. ARABAR BOLA SARIKETA NAGUSIA, Arabako Bolo-jokoa Kirol Elkarteak antolatuta.
  • 16:00etan: Lamuza parkeko bolatokian, XXVIII. BOLA TXAPELKETA, Ellakuri Hiru Ohaltza Elkarteak antolatuta.
  • 17:00etan: Lamuza parkean, XX. SAN ROKE BOLA SOILEKO TXAPELKETA, Laudioar Kalba Kirol Klubak antolatuta.
  • 18:00etan: Herriko Plazan, HAURRENTZAKO EMANALDIA, HIPO eta TOMAX pailazoekin, Kirikiño aisi taldeak antolatuta.
  • 18:00etan: Zezen plazan, ERREKORTARIEN TXAPELKETA, Ciudad Realeko Almodovar del Campoko Jose Antonio Herrero jaunaren 4 zezenko, 12 espezialista onenentzat. Errekorteak, jauziak, txiriak (emozio hutsa).
  • 19:00etan: Herriko Plazan, gure txikientzako PINTXO GARGANTUA, 21:00ak arte.
  • 19:00etan: Aldai plazan, ANTZERKIA, PEZ LIMBO taldeak “LANA” antzeztuko du.
  • 20:00etan: Odoloste klasikoak jango dira.
  • 22:00etan: Zumalakarregi etorbideko errokodromoan, DANTZALDIA, HAITZAMA taldearekin.
  • 00:30ean: Zumalakarregi etorbidean, DISKO-DANTZA, disko-jartzaile animatzailearekin, 03:30ak arte.
  • 01:00etan Alberto Acero plazatik, KALEJIRA, Intziariak taldeak antolatuta eta JOSELONTXO´S fanfarreak girotuta.
  • 01:00etan Txosnen barrutian DISKO-DANTZA, Laudioko Txosna Batzordeak antolatuta.
  • 02:30ean: Herriko Plazan, Pankarta Lehiaketako SARI BANAKETA, Akerbeltz taldeak antolatuta.
  • 03:00etan: Herriko Plazan, V. GALTZONTZILLO ETA KULERO LASTERKETA, Zoroak taldeak antolatuta.

Abuztuak 25 (igandea)

Kofradiaren eguna

  • 09:00etatik aurrera: KALEJIRA, Lankaietako Lagunak txistulari taldearen eskutik.
  • 10:00etan: Herriko Plazan, gure txikientzako PINTXO GARGANTUA, 14:00ak arte.
  • 11:00etan: DIANA, herrian auzoz auzo, Laudioko Gaiteroen esku. Ondoren kalejira erdigunean.
  • 11:00etan: PROZESIOA, San Rokeren irudia ermitara itzultzeko, eta landan MEZA NAGUSIA, Laudioko Santa Luzia abesbatzaren eta Lankaietako Lagunak txistulari taldearen emanaldiarekin.
  • 11:00etan: HASIBERRIENTZAKO ENTZIERROA.
  • 12:30ean: ENTZIERRO ETA BIGANTZAK (16 urtetik gorakoentzat baino ez).
  • 13:00etan: MUSIKA GIROA, Laudioko Gaiteroen esku.
  • 13:00etan: Herriko Plazan, San Roke Musika Elkartearen KONTZERTUA, honako errepertorio honekin:
    • 1. “LAMIRIZKO SUKALDARIA”-Natxo de Felipe eta J. Enbeita-3’34”
    • 2. “HIRI”-Trikitrixa eta banda-Kepa Junquera-5’30”
    • 3. “ARIN BERO”-A. Latxa eta X. Amuriza-3’35”
    • 4. “BOK SPOK”-Kepa Junquera-7′
    • 5. “BETIKO-OSKORRI”-Folk euskalduna-OSKORRI-12′
    • 6. “LIBERTANGO”-Tangoa-Astor Piazzolla-3′
    • 7. “MARITXU ALEGERA”-Herrikoa-Juanma Saez-4′
    • 8. “GAZTELUGATXEKO MARTXA”-Kepa Junkera-6’13”
    • 9. “LUZIANO Y CLARA”-Zortzikoa-Ruperto Urquijo-3′
  • 14:00etan: Elizaren arkupean, SAN ROKEREN KOFRADIAKIDEEN BAZKARIA.
  • 17:00etan: Herriaren erdigunean, ERRALDOI ETA BURUHANDIEN IBILBIDEA, Galtzagorri kultur taldeak eta Ama-Lur elkarteak antolatuta, Lankaietako Lagunak txistularien eta Laudioko Gaiteroen laguntzaz.
  • 18:00etan: Zezen plazan, PIKATZAILERIK GABEKO ZEKORKETA, Salamancako Juan Luis Fraile jaunaren abeltzaintza famatuko 6 zekor, Salamancako Zezenketa Eskolako Alberto Escudero, Madrilgo Zezenketa Eskolako Jesus Martinez eta Sevillako Zezenketa Eskolako Andres Roca Rey nobilleroentzat.
  • 20:00etan: Herriko Plazan, MARIACHI ELEGANCIA MEXICANAren MUSIKA EMANALDIA.
  • 20:00etan: Zumalakarregi etorbidean, DISKO-DANTZA, disko-jartzailearekin, 23:30ak arte.
  • 22:00etan: Herriko Plazan, DANTZALDIA, EGAN taldearen eskutik, 23:45ak arte.
  • 23:30ean: Institutuan hasi eta Zumalakarregi etorbidean zehar, KALEJIRA, jaietako maskota izan den “ERROKETXU TXAKURRA”rekin. Ondoren, jaietako maskota erreko da eta 2013ko San Roke patroiaren jaiei amaiera emango zaie.
  • 24:00etan: Herriko Plazan, DANTZALDIAk jarraituko du, EGAN taldearen eskutik, goizaldeko 2ak arte.

JAIEN AMAIERA

Laudion, 2013ko abuztuan.- KULTURA, KIROLAK ETA JAIAK ARLOA

 

OHARRAK:

  • Aldaketak: Laudio Udalak beretzat gordeta dauka jaietako egitarau hau aldatzeko eskubidea, baldin eta bere borondatetik kanpoko arrazoiek horretara behartuko balute, eta zentzu horretan edo beste edozeinetan ez da inolako erreklamaziorik onartuko.
  • Aurrealdea: Egitarau honen aurrealdeak “Irrijai” lemapean, Eztizen Angulo Chozasena da, San Roke patroiaren jaietako XXXIV. Kartel Lehiaketaren irabazlea den aldetik.
  • San Roke patroiaren 2013ko jaietako V. Haurren Kartel Lehiaketako irabazlea Maite Cuesta Huerta izan da.

Utzi erantzuna

Zure helbide elektronikoa ez da argitaratuko. Beharrezko eremuak * markatuta daude

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.